За нас

 • ОМАР ХАРФУШ

  Омар Харфуч е претседател и косопственик на 
  HD МОДА И ЖИВОТЕН СТИЛ TV.

  Сопственик на медиумската групација во Украина, Франција и Обединетите Арапски Емирати.

 • ЈУЛИЈА ХАРФУШ

  Јулија Лобова-Харфуш е главен уредник и косопственик на
  HD МОДА И ЖИВОТЕН СТИЛ TV.

  Јулија е светски позната манекенка и модна стилистка. Како модел, Јулија соработувала со светски модни куќи како Шанел, Селин и Тиери Муглер. Таа беше муза на куќата Хермес под креативна насока Кристоф Лемер.

  Во 2014 година потпишала договор со брендот Луј Витон, со што станала фитинг модел во ателјето на куќата. Сите прототипови на облека на Луј Витон беа направени според мерките на Јулија Лобова од 2014 до 2017 година. Јулија Лобова влезе во историјата како модел за историското шоу на Александар Меквин во 2009 година, „Платонова Атлантида“.

  Од 2016-2022 година, Јулија беше модна уредничка на Contributor во Vogue Russia.

  Исто така, Јулија е позната по нејзината работа како стилист во Numéro Tokyo, Vogue Arabia, Vogue Thailand, Vogue Cz и Vogue Hong Kong. Како стилист, Јулија соработуваше со Estée Lauder Group. 

  Јулија Лобова стилизираше светски ѕвезди како Летиција Каста и ќерката на Винсент Касел и Моника Белучи, Дева Касел.