19.11.2020

Трипільська культура у колаборації бренду BEVZA та керамістки Надії Шаповал

У вересні, в рамках колекції BEVZA весна-літо 2021, що була представлена на NYFW, бренд BEVZA та кераміст Надія Шаповал випустили колекцію аксесуарів з кераміки та предметів декору, що черпає натхнення з давньої культури Кукутені – Трипілля та використовує її потужну енергію для наших невизначених часів. Керамічні фігури, аксесуари та предмети домашнього вжитку, що представлені у колекції, поєднують в собі грубу фактуру та давню символіку, щоб переосмислити значення цих предметів у нашому повсякденному житті.

Протягом 6000-3000 р. до н.е. давня Трипільська цивілізація охоплювала великі ділянки України від Карпат до Румунії. Багато міських структур цивілізації було виявлено в Центральній Україні. 

Місія колаборації полягає в тому, щоб розкрити та показати світові унікальну культуру України. 

Ключовим об’єктом колекції є Оранта, примітивна на перший погляд фігура вагітної жінки, яка візуально взята з оригінального трипільського артефакту. Основу колекції складають намиста: неглазуровані керамічні намистини, гладкі жіночі фігури на позолочених ланцюжках, фігури тварин.

Фігури тварин також були використані як гудзики в колекції BEVZA весна-літо 2021. У колекції є керамічна тарілка прикрашена людськими фігурами, що представляють сім'ю. Цей елемент декору є шаною давніх трипільських церемоній. Її можна використовувати як підсвічник або підставку для аромапаличок.

Всі підвіски чудово впишуться як у повсякденний образ, так і до вечірнього вбрання. Довжина позолочених ланцюжків на підвісках сягає 80 см, тож їх можна стилізувати як пояс.

Для створення кампейну фотограф Степан Лісовський разом з Надією Шаповал об’їздили маленькі села та задокументували місцевих українців, які мешкають у тих самих місцях, де раніше жили Трипільці. 

Всі прототипи були створені Надією Шаповал вручну та виготовлені українськими керамістами. Предмети декору та аксесуари доступні на сайтах bevza.com та nadiia.com.ua

Фото: Степан Лісовський 

поделиться
подписаться
НА НОВОСТИ
+380553332211