25.05.2022

Світові релігійні лідери прибудуть до Києва на заклик Кличка

ВАРШАВА, ПОЛЬЩА. Високоповажна делегація релігійних лідерів прибуде до Києва для екстреного втручання, щоб сприяти зупиненню агресії та бомбардувань в Україні та помолитися за негайне припинення вогню та справедливий мир. Лідери зустрінуться у Варшаві і поїдуть автобусом до Києва 24 травня і повернуться до Варшави 26 травня.

У березні мер Києва Віталій Кличко закликав релігійних лідерів приїхати до Києва: “Я настійно закликаю духовних лідерів світу зайняти тверду позицію і взяти на себе моральну функцію, покладену на них, і з гордістю взяти на себе відповідальність своїх релігій за мир,” - сказав Віталій Кличко“ ... Приїздіть до Києва, щоб показати свою солідарність з українським народом, показати їх співчуття і об'єднатися в дусі гармонії, в якій потребує моя країна і весь світ. Зробимо Київ столицею людяності, духовності та світу.”

У ці дні релігійні лідери з усього світу дадуть відповідь на заклик Віталія Кличка. У вівторок, 24 травня, до Києва прибудуть більше десяти представників провідних світових релігій, щоб взяти участь у спільній молитві та наданні гуманітарної допомоги, а також ключових зустрічах з миротворцями, релігійними та політичними лідерами.

“Ми тут, щоб вимагати припинення бомбардувань українських міст, — сказав доктор Матеуш Піотровський, один із організаторів і президент Europe, a Patient Association. — Ми хочемо зробити внесок у зміцнення гуманітарних коридорів. Ми також сподіваємося, що втручання релігійних лідерів у формі періодичних чувань за справедливий мир в інших містах, яким загрожує бомбардування, може стати важливим інструментом розбудови миру – в Україні та будь-де в інших місцях”.

У вівторок, 24 травня, о 9:00 на території Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” та в середу о 12:00 (місце з’ясовується) делегація планує провести громадські молебні під відкритим небом у Києві.

Преподобна Джо Бейлі Уеллс, англіканський єпископ Доркінга у Великобританії, приєднується до делегації як представник Церкви Англії, яку підтримує архієпископ Кентерберійський. «Для мене велика честь прийняти запрошення поїхати до Києва помолитися за мир. Висловити наші найглибші прагнення в залежності від Бога, а потім діяти з ініціативою та солідарністю у відповідь — це те, як Ісус навчив нас молитися для «Прийде Царство Твоє». У мене зараз немає більшої молитви в серці, ніж за мир і справедливість в Україні. Я вважаю це величезним привілеєм, якщо зможу піднести цю молитву в самому «епіцентрі бурі» разом з міжконфесійною групою релігійних лідерів, які, незважаючи на наші розбіжності, навіть через наші відмінності, повністю сповнені рішучості стояти разом заради миру», — сказала єпископ Уеллс.

До делегації приєднається Імам Ях’я Паллавічіні, президент COREIS (Ісламська релігійна громада – Італія) і координатор EULEMA, Меджлісу європейських мусульманських лідерів. «Нам потрібно разом навчитися, як розробити надійну модель та додаткову цінність міжрелігійної співпраці для постраждалої душі Європи. Євреї, християни та мусульмани на Заході, які разом відвідують благословенну землю та народ України, мають ділитися священними пошуками правди та миру через смиренне служіння справедливості, щоб запобігти звірствам і відсутності чесності в нашому братстві», — сказав Імам Паллавічіні.

Приймаючим партнером візиту делегації до Києва є Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”, неурядова благодійна організація, покликана вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру та сприяти гуманізації людства шляхом збереження й вивчення історії Голокосту. Візит організує асоціація Europe, a Patient Association, загальноєвропейська ініціатива захисту прав людини для реагування на гуманітарні кризи, що базується у Варшаві. У співпраці з кількома організаціями, включаючи Sojourners, християнську неурядову організацію з Вашингтона, яка займається проголошенням біблійного заклику до соціальної справедливості та миру, а також членів Джорджтаунського університету (США).

Максим Рабінович, генеральний директор Меморіального центру Голокосту Бабиного Яру коментує: «Протягом п’яти років наш Меморіальний центр вивчає історію Голокосту, щоб запобігти геноцидам та зміцнити людську гідність. Ми віддані цій меті сьогодні, зокрема, коли мирні українські міста потерпають від обстрілів, багато будинків мирних жителів знищено, багато людей закатовано і вбито у варварський спосіб. Ми віримо, що об’єднання лідерів із різних сфер – релігії, політики, науки, культури – може показати шлях, як зупинити агресію Путіна, зберегти життя та відновити мир».

Лідери-учасники здійснюють цей візит від імені більш широкої міжнародної спільноти лідерів усіх релігій. До складу делегації увійдуть:

Преподобна Джо Бейлі Уеллс (Rt. Rev. Dr. Jo Bailey Wells), Англіканський єпископ міста Доркінг, Великобританія

Імам Ях'я Паллавачіні (Imam Yahya Pallavicini), президент COREIS (Ісламської релігійної громади Італії) і координатор EULEMA, Меджлісу європейських мусульманських лідерів

Сестра Шейла Кінсі (Sr. Sheila Kinsey), FCJM, виконавчий співсекретар Комісії “Справедливість, Мир та Доброчесність”, проекту Міжнародного союзу генеральних настоятелів (USIG) у Ватикані

Хомі Ганді (Mr. Homi Gandhi), президент Федерації зороастрійських асоціацій Північної Америки та релігій за мир (США)

Лорд Моріс Гласман (Lord Maurice Glasman), лейборист (Великобританія), директор фундації Common Good Foundation

Преподобна Мей Кеннон (Rev. Dr. Mae Cannon), директорка Церков миру на Ближньому Сході (США)

Сестра Мішель Дюнн (Sr. Michele Dunne), OFS, виконавча директорка Franciscan Action Network (США)

Імам Шейх Ібрагім Могра (Imam Shaykh Ibrahim Mogra), колишній помічник генерального секретаря Мусульманської ради Британії

Роуз Марі Бергер (Ms. Rose Marie Berger) старший керівник, Sojourners ministry (США)

Проф. Хосе Казанова (Prof. Jose Casanova), старший науковий співробітник, Центр релігії, миру та світових справ Берклі, Джорджтаунський університет, США

Сара Пранді (Ms. Sara Prandi) член Operazione Colomba (Італія)

Маура Галаті (Ms. Maura Galati), член Operazione Colomba (Італія)

Проф. Елі С. Маккартні (Prof. Eli S. McCarthy), Джорджтаунський університет (США)

Професор Барбара В’єн (Prof. Barbara Wien), Американський Університет (США)

Альберто Капанніні (Mr. Alberto Capannini), член  Operazione Colomba (Італія)

Рабин Давід Шиховський (Rabbi Dawid Szychowski), рабин Лодзі, який представляє головного рабина Польщі Міхаеля Шудриха (Польща) 

Доктор Александр Темкін (Dr. Aleksander Temkin), співзасновник Stowarzyszenie Pacjent Europa (POL)

Доктор Матеуш Петровскі (Dr. Mateusz Piotrowski), президент Stowarzyszenie Pacjent Europa (POL)

поделиться
подписаться
НА НОВОСТИ
+380553332211