24.03.2018

Docudays UA: режиссеры о своих фильмах

Украинское документальное кино

Стартовал 15-ый Международный фестиваль документального кино Docudays UA. «Равные равенства» – так звучит тема фестиваля в этом году. В программу войдут фильмы, фокусирующие внимание на всех видах дискриминации в обществе.

С 23-го по 30-е марта зрители увидят 62 фильма из 36 стран мира, среди них – и украинские премьеры. Мы попросили режиссеров рассказать о своих фильмах.

 

Ярослав Пилунский, «Первая сотня»

24 марта, 20:15; 25 марта, 11:15

Стрічка – це емоційна історія Першої майданівської сотні, яка перемогла внутрішнього ворога й висунулася на передову боротьби з ворогом зовнішнім. Перед глядачем розгортаються непроминальні людські історії, зіткнення харизматичних характерів, виклики й рішення на межі життя і смерті, пошук взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства. Усе це підсумовується осмисленням пройденого шляху й оптимістичним поглядом в українське майбутнє.

Фільм зітканий як людська пам’ять, у якій минуле наповнене вибірковими подіями особистих переживань. Разом із тим, він прагне осмислити новітній український час та події в проекції на історію людства.

 

Татьяна Ходаковская, «Манящий, Сладкий, Без Границ или Песни и Танцы о Смерти»

25 марта, 20:15; 26 марта, 11:15

Мы снимали фильм «Манящий, Сладостный, Без Границ или Песни и Танцы о смерти» четыре года в четырех странах – в Украине, в Грузии, в Италии и в США (в Нью-Йорке). Идея фильма – напоминания о ценности жизни пришла мне в голову после съемок игрового 4-х серийного фильма «Ангелы войны». 

Хотелось сделать оптимистичный фильм о смерти, стилизуя его под саму жизнь – случайные и неслучайные встречи, нелепости, абсурд, неряшливость, красота несовершенства. Фильм разделен на три части. Манящий – это история о дружбе и попытке обмануть смерть, заменив ее памятью. Главный герой в ней – сценарист и поэт, маэстро Тонино Гуэрра и его итальянский город Пеннабилли. Сладостный – это история о снеге, за которым не видно страха. Герои этой новеллы – украинские Карпаты и их жители. Без Границ – это новелла о любви. Мы начинали этот фильм с оператором Георгием Беридзе, который умер через год после начала съемок. Моя любовь к нему – все так же без границ, любовь его жены художницы Тамуны Меликишвили в ее рассказе о синем цвете и любовь его сына в том, что он продолжил снимать с нами фильм, который начинал Георгий. Тот, кто умер сегодня, не сможет упасть с велосипеда завтра. Я, мой сорежиссер Саша Стеколенко, продюсер Максим Асадчий, и все, кто участвовал в создании фильма, пытаемся помнить об этом.

 

Алина Горлова, «Явных признаков нет»

25 марта, 21:15; 28 марта, 14:30

«Явных признаков нет» – очень интимная и лична история возвращения с войны главной героини Оксаны Якубовой. В фильме показан путь ее реабилитации и преодоления посттравматического стресса. Много внимания уделено травмирующим воспоминаниям, но несмотря на это, мы постарались сделать фильм образным. Считаем, что тема – очень важная и острая на ряду с большим количеством самоубийств среди военных.

 

Мария Кондакова, «Она и война»

26 марта, 18:00; 26 марта 13:30

Мій фільм – про жінок, які добровільно пішли воювати. Перш за все мене цікавило питання: яку ціну заплатили ці неймовірно сильні особистості аби лишитися вірними своїм поглядам. Я вже не кажу про патріотизм та про те, чим дівчата пожертвували заради нашої майбутньої країни.

Потрапивши на передову, я не очікувала що там буде так классно. Відчуття, що ти у літньому таборі, тільки один недолік – тебе можуть вбити.

Базуючись на сценарії Яни Пономаренко, я вирішила зафіксувати три стани війни: минуле, сьогодення та майбутнє. Я намагалась знайти героїв стрічки, які переживши страшні події лишились незламними. І саме цю трансформацію та мужність я намагалась зафіксувати у стрічці.

 

Петр Армяновски, «Горчица в садах»

26 марта, 14:30; 27 марта, 17:15

Для мене «Гірчиця в садах» – це спроба повернутися додому. Нерідко в нас є дім, де ми народились, виросли, але вже давно не живемо. І здається простір, його деталі можуть працювати як машина часу. І яка різниця між мною тоді і зараз? Головна героїня фільму, Олена, – вражаюча особистість, кандидатка мистецтвознавства, бізнес-вумен, театральна режисерка, яка працювала в багатьох країнах. Але у цьому фільмі вона провідник в особисті спогади кожного глядача та глядачки. Принаймні я, як режисер, на це сподіваюсь. І мрію зняти про Олену повнометражний фільм.

 

Жанна Максименко-Довгич, «Выходной»

26 марта, 14:30; 27 марта, 17:15

У південному українському місті люди вийшли відзначити важливе державне свято.  Пліч-о-пліч – старі і нові символи, можливість або відсутність порозуміння між людьми, які, хоч і живуть на сусідніх вулицях, проте стають все далі і далі одне від одного.

Зйомки відбувалися в Миколаєві 9 травня 2017 року, в День перемоги. Дискусії, різні символи, боротьба проукраїнського і прорадянського, червоних маків і георгіївських стрічок… Флагман російського імперського, а потім радянського кораблебудування, місто, яке за СCCР вважали цілком проросійським, раптом проявило і свою українську сутність. Стрибаючи з крайнощів у крайнощі, воно шукає своє місце на сучасній мапі України.

«Вихідний» – це портрет міста і, водночас, людей, які в ньому мешкають. Це фільм про пошук ідентичності на тлі нової війни й тектонічних змін у країні і, як наслідок, у свідомості людей. Чи можна й далі жити, застрягши однією ногою в радянському минулому, а іншою крокуючи в Європу?

 

Ульяна Осовская, «Почти 10 000 избирателей»

26 марта, 20:15; 27 марта, 11:15

Ми намагалися максимально об'єктивно відобразити проблеми і виклики нашого часу, тому для нас, перш за все, «Майже 10.000 виборців» – це колективний портрет, зафіксований в ніжний момент становлення громадського суспільства в Україні. Ми починали знімати про волонтерський рух, і навіть самі не чекали, що це розвинеться в таку гостру і актуальну політичну історію.

Найти информацию о других фильмах можно на сайте кинофестиваля

Читайте также:

Одесский кинофестиваль 2017: режиссеры о своих фильмах

Новое украинское кино

поделиться
подписаться
НА НОВОСТИ