16.03.2023

МУЗЕЙ ВИДАТНИХ ДІЯЧІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, ПАНАСА САКСАГАНСЬКОГО презентують виставку

МУЗЕЙ ВИДАТНИХ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

ЛЕСІ УКРАЇНКИ, МИКОЛИ ЛИСЕНКА, ПАНАСА САКСАГАНСЬКОГО, МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО
та
Олександр Тетерін

презентують виставку концепт-артів
EXTRAVAGANZA
21.03.2023 – 21.05.2023

Леся Українка – культова постать в українській культурі. Прогресивна, талановита, багатогранна та витончена, вона поєднала у собі європейську вишуканість та українську глибину. А ще, між іншим, започаткувала жанр «фентезі» в літературі. Сьогодні вона продовжує надихати сучасних митців на переосмислення її творчості та створення нових концептів у мистецтві.

Проєкт Олександра Тетеріна «EXTRAVAGANZA» презентує всесвіт міфічних створінь-персонажів «Лісової пісні». Картини намальовані як концепт-арт до літературного твору і зображають знайомих нам персонажів через унікальну символіку. Цікавим фактом є те, що жоден із символічних елементів в рішенні образів не повторюється. Окрім графіки, виставку прикрашають авторські інсталяції – черепи, що символізують чоловіче (Forest) та жіноче (Song) начала.

На створення робіт автора надихнули архітектурні елементи будівель ART NOUVEAU – маскарони. Дивовижне, містичне, чарівне підсвідомо володіє нашим розумом, а прагнення розгадки таємниць природних явищ породжує фантастичний світ химер. Тож це буде справжня подорож-феєрія у таємничі ліси та містичні мандри у дивовижу. Подарунком від художника є колекція наліпок для TELEGRAM. Також кожен відвідувач на згадку про виставку зможе привласнити собі частинку «Лісової пісні» у вигляді авторського мерчу.

Про автора: Олександр Тетерін народився 1983 року в Павлограді. За фахом – художник театру, кіно і телебачення. 2005 року закінчив Харківське Художнє Училище, а згодом в 2011 році – Національну Академію Образотворчого Мистецтва і Архітектури. Досвід роботи в кіно і театрі дає можливість автору інакше поглянути на міфологічні сюжети. На творчість художника вплинула епоха європейського модерну. Яскраві та декоративні полотна Олександра насичені глибоким сенсом і символізмом. Митець приділяє величезну увагу деталям, адже кожна з них розкриває перед глядачем цілий всесвіт. Сміливо опановує різноманітні техніки (олійний живопис, гуаш, пастель). Персональні виставки : «Tête-à-tête», 2018; «Коні в яблуках», 2013 «Деталі», 2013; «Дари», 2010.

Презентація проєкту відбудеться 21 березня о 16:00. Вхід за запрошеннями. Акредитація ЗМІ за посиланням.

Будинок Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97)
Контакти для запитів ЗМІ: +380683280792 – Ірина Ковалькова

поделиться
подписаться
НА НОВОСТИ
+380553332211