27.05.2022

MINT FOR UKRAINE: Найбільша колекція цифрового мистецтва в історії допомоги Україні

Унікальний проєкт з 1 мільйона творів NFT-мистецтва #MintForUkraine, створених штучним інтелектом, об'єднує митців у всьому світі заради збору гуманітарної допомоги Україні.

Унікальний благодійний проєкт MINT FOR UKRAINE – найбільшу в історії колекцію NFT-мистецтва, що складається з 1 мільйона творів, створених штучним інтелектом – запускає KSE Foundation спільно з Міністерствим цифрової трансформації, Міністерством культури та інформаційної політики, МОЗ та МЗС, Artificial Intelligent Mind Collective, Ukraine.ua, Reface, Polygon Studios та OpenSea. Отримати NFT-твір можна безкоштовно, а зібрані від проєкту кошти будуть спрямовані на гуманітарну допомогу Україні.

Протягом трьох місяців суверенітет, демократія, земля, люди та культура України зазнають жорстокої атаки російського агресора. Російські окупанти знищують українські музеї, пам’ятки культури та предмети мистецтва. Однак українську культуру не знищити.

«Немає нації без своєї культури. Тепер завдяки штучному інтелекту та блокчейну у нас є шанс зробити так, щоб частина України назавжди залишилася у світовій історії. Поки ми боремося за свободу нашої країни, приєднуйтесь до нас у боротьбі за нашу культуру та допоможіть Україні», –  зазначив Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки.

Колекція мистецтва #MintForUkraine натхнена українськими письменниками, поетами, художниками, режисерами та багатою українською культурною спадщиною. Кожен твір NFT-мистецтва розповідає історію надії України та її народу для всього світу.

Колекцію створив художник та візіонер Філ Босуа (Phil Bosua) та алгоритми штучного інтелекту. «Я думаю, що співпраця людини та штучного інтелекту — новий великий рух у мистецтві. Тепер ми маємо прямий зв'язок між задумом до висловлювання, і ми можемо створювати стільки мистецтва, скільки можемо собі уявити. Коли ми поєднуємо ці ідеї з глобальною культурною кризою, мистецтво здатне викликати зміни у масштабах, які ми досі навіть не уявляли», – додає Філ.

Ця колекція NFT призначена не лише для учасників криптоспільнот. Проєкт #MintForUkraine дозволяє всім учасникам безкоштовно створювати віртуальний гаманець та можливість робити пожертвування у вибраній валюті або криптовалюті. На офіційному веб-сайті проєкту кожен може знайти керівництво для користувачів, щоб залучити всіх, хто хоче допомогти Україні, захистити та зберегти її культуру.

Партнерство з NFT-маркетплейсом OpenSea означає, що кожен створений NFT піде на негайну гуманітарну допомогу та майбутні зусилля щодо відновлення України, створюючи постійний механізм збору коштів та заохочуючи користувачів до участі в проєкті.

До 10% від усієї суми пожертв підуть на підтримку українських художників та закладів культури, тоді як решта 90% підуть на гуманітарну підтримку України через перевірену мережу благодійних організацій. Допомога включає постачання аптечок, медичну та гуманітарну допомогу громадянам України, гранти для студентів та науковців, які постраждали від російського вторгнення.

Надалі кошти, отримані від #MintForUkraine, будуть спрямовані на проєкти відновлення України. Станом на 18 травня 2022 року, Інститут KSE оцінює вартість пошкодженої інфраструктури у $97 млрд. Уряд України оцінює, що для відновлення країни потрібно не менше $600 млрд, включаючи сотні шкіл, лікарень та тисячі житлових будинків, що були зруйновані.

«Ворог, поглинутий у своїй істеричній ненависті до України, намагається все знищити. Наше минуле, наше сьогодення, наше майбутнє. Від нас залежить відновлення цих речей», – сказав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Проєкт MINT FOR UKRAINE стартував 24 травня. Ви можете приєднатися за посиланням: https://mintforukraine.org 

поделиться
подписаться
НА НОВОСТИ
+380553332211