27.03.2023

З'явився проєкт №9128, яким забороняється використовувати будь-які назви з національної безпеки й оборони

З початком повномасштабного вторгнення багато брендів почали використовувати у своїй рекламі патріотичні вислови та назви, які асоціюються з національним спротивом українців. На жаль, деякі з них роблять це у недоречний спосіб, експлуатуючи цю тематику у комерційних цілях. Щоб припинити нешанобливе ставлення представників бізнесу до теми національної оборони, у Верховній Раді з'явився проєкт закону №9128. Ним забороняється використовувати будь-які назви, пов'язані зі здійсненням заходів з національної безпеки й оборони.

Що саме пропонує законопроєкт, у разі прийняття законопроєкту, в комерційних цілях буде заборонено використовувати такі назви:

  • Ті, що відтворюють повністю чи частково назви подій, пов’язаних зі здійсненням заходів з національної безпеки та оборони, відсічі та стримування російської збройної агресії;
  • відтворюють назви населених пунктів та місцевостей, що асоціюються з українським спротивом, крім випадків використання таких назв до 24 лютого 2022 року;
  • містять згадування бойових дій та військових операцій, найменування виробників, назв типів і видів озброєння;
  • відтворюють назви родів військ, військових підрозділів Збройних Сил України;
  • відтворюють привітання, які визначені законодавством як офіційні для Збройних Сил України, інших створених відповідно до законів України військових формувань;

Втім, ці обмеження не поширюються на рекламу кіно-, відео- та видавничої продукції, присвяченої висвітленню подій, пов’язаних зі здійсненням заходів з національної безпеки та оборони, відсічі та стримуванням російської збройної агресії.

Яка реклама вже викликала обурення в українців

  • Виробник комбучі з Ірпеня випустив лімітовану партію напою, яку назвав "Героїчна Буча Комбуча". Це викликало бурхливу реакцію у соцмережах.
  • Лінія продукції "Насіння перемоги" продається під ТМ "Насіння України" й включає також такі товари, як "Диня Чорнобаївка", "Кабачок Привид Києва", "Огірок Патрон", "Салат листовий Джонсонюк" тощо. Вказана торгова марка належить столичному ТОВ "Гарденс", основний вид діяльності якого – оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.
  • Українська співачка Тіна Кароль спільно з брендом ONE BY ONE створили "патріотичну колекцію одягу". Туди увійшли жіночі колготки та інший одяг з принтом "ЗСУ".


 

поделиться
подписаться
НА НОВОСТИ
+380553332211