31.05.2022

Helene Litorelle персональна виставка в Австрії

Дата проведення: 10 червня – 9 вересня 2022 року.

Відкриття 9 червня 2022 року о 18:30.

Місце проведення: Галерея p_art Польського Інституту,

адреса: Ам Ґестаде 7, 1010 Відень, Австрія.

Польський Інститут у Відні під патронатом Посольства України в Республіці Австрія презентує персональну виставку робіт української художниці та фешн-дизайнерки Hélène Litorelle, що після повномасштабного російського вторгнення в Україну разом із восьмимісячним сином переховувалася в одному з київських бомбосховищ. Враження від днів, проведених в укритті, емоційні переживання, роздуми та прийняття рішення про переїзд у більш безпечний регіон України знайшли своє віддзеркалення в роботах-спогадах майстрині.

Художниця поєднала власні малюнки з вирізками газетних статей на воєнну тематику. Через них Hélène Litorelle ділиться пережитим: опинившись всередині ситуації, важко усвідомити її реальність, а тому низка днів зливається в один – суцільний і нескінченний.

Авторка проводить паралелі між пробудженням вранці від бомбардувань, що несуть смерть, і пробудженням від настання пологів, що дають життя. І життя це неодмінно пробивається й розквітає слідом за смертю. Тому майстриня наголошує: нам вкрай важливо жити далі, намагаючись зберегти як власні маленькі звички, так і гідність із любов’ю, адже вони є відмінними рисами Людини. Тоді як відсутність в особистості материнської любові й гідності призводить до насильства над тими, хто їх має: саме це ми спостерігаємо в загарбників.

Крім робіт художниці відвідувачі зможуть побачити макет хустини, що його вона створила як дизайнерка для Скарбниці Національного музею історії України. Натхненням став відомий експонат Скарбниці – Скіфська пектораль, зображення з якої Hélène Litorelle використала в принтах на шовковій тканині. В дні, коли українці в буквальному сенсі виборюють своє право на існування як нації, звернення до теми мужніх скіфів, що населяли Північне Причорномор’я в VII-III ст. до н. е., є особливо актуальним.

 

share
subscribe
ON THE NEWS
+380553332211